Mój wkład w rozwój wtyczki Social Connect

Wordpressa uczę się co raz bardziej każdego dnia. Jednak zamiast biernie korzystać z tego, co oferuje, wolę czynnie udzielać się np. w rozwoju wtyczek.

Na pierwszy ogień poszła wtyczka Social Connect, którą wykorzystuję również tutaj. Umożliwia zarejestrowanie/zalogowanie się bez konieczności zakładania konta, wystarczy połączyć tego bloga ze swoim kontem Facebook, Yahoo, Google lub WordPress.com (jest jeszcze opcja Twittera, ale z niej nie korzystam). Dzięki temu konto zostanie automatycznie założone używając danych z połączonego profilu w wybranym serwisie.

Przy okazji poznaję tajniki GitHuba, który – jak się okazało – bardzo dobrze można zintegrować z GitExtensions. Dzięki temu łatwo i przyjemnie można „forkować” repozytoria, wyszukiwać po loginie użytkownika, klonować, pushować itd…

Rzeczy, których nauczyłem się dzięki współpracy przy tej wtyczce jest tyle, że wystarczy materiału na parę notek, tylko muszę znaleźć czas by wszystko dobrze zredagować. Ale zanim to nastąpi chciałem się najzwyczajniej w świecie pochwalić i zachęcić do korzystania z (również) mojego dzieła 😉

Komentarze do "Mój wkład w rozwój wtyczki Social Connect": (2)

  1. zajmij się czymś co przyniesie wymierne korzyści finansowe, gdyby to było twoim hobby również to będziesz bogaty.

    • Niezbyt rozumiem jakie jest przesłanie Twojej wypowiedzi – jeśli sugerujesz, że siedzę bezczynnie i z nudów bawię się wtyczkami do WordPressa, to muszę Cię rozczarować 😉 Ale jeśli wyrażasz po prostu troskę o mój etat, to spokojnie – tak się składa, że moja praca mocno pokrywa się z moim hobby.

Skomentuj "Mój wkład w rozwój wtyczki Social Connect":

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.